Doradca kredytowy

Zastanawialiście się kiedyś co to za zawód: doradca kredytowy? Kto to w ogóle taki doradca kredytowy i jakie ma obowiązki? Czy przy zawieraniu każdego kredytu jest nam potrzebny taki doradca kredytowy? Dzisiaj postaram się udzielić Wam odpowiedzi na te pytania.
Otóż doradca kredytowy ma za zadanie pomóc nam wybrać korzystny dla nas kredyt. Wiecie – odpowiednie oprocentowanie i takie inne bajery. Taki doradca kredytowy nie pracuje tylko dla jednego banku, oferując tylko jego usługi, ale pracuje dla nas, klientów. Doradca kredytowy przeszukuje oferty banków i na podstawie aktualnych ofert może nam zaproponować jakiś kredyt. Najczęściej doradca kredytowy przydatny jest przy kredytach długoterminowych – takich na samochód, czy mieszkanie lub budowę domu. Uważam, że doradca kredytowy nie sprawdzi się jako pomoc przy poszukiwaniu kredytu na np. zamrażarkę, lodówkę czy telefon komórkowy.
Czy doradca kredytowy to potrzebny zawód? Tak! Dzięki niemu nie tracimy czasu na chodzenie od banku do banku, by wysłuchać ofert. Doradca kredytowy ma aktualne oferty banków i ma możliwość zaproponowania nam najkorzystniejszych warunków kredytowych.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Energia

    Obszar energii elektrycznej w działalności Zachodniej Grupy Zakupowej skierowany jest do firm chcących zarówno obniżyć jej koszt zakupu, ale również dokonać optymalizacji zużycia i wykorzystania energii elektrycznej. Grupa zakupowa na energię elektryczną funkcjonuje w dwóch modelach współpracy, tak, aby w pełni zaspokajać potrzeby naszych członków. Pierwszy z nich to model cennikowy, przeznaczonym dla firm zużywających…

    Read more
  • Jak rozwijały się media?

    Media, czyli w skrócie środki masowego przekazu, swoimi korzeniami sięgają do czwartego wieku naszej ery. Właśnie wtedy po raz pierwszy zaczęto wydawać prasę. A miało to miejsce na chińskim cesarskim dworze. Oczywiście ówczesna prasa znacznie różniła się od prasy dzisiejszej, aczkolwiek funkcja informacyjna, jaką wówczas ona pełniła, nie uległa zmianie do dzisiaj. Z czasem oczywiście…

    Read more