Hologramy na legitymację studencką

Po co stosować hologramy na legitymację studencką?

Każdy student z pewnością nieraz zetknął się z tematem hologramów, czyli naklejek, które przykleja się na studencką legitymację. Jednak po co je zbierać?

Hologramy na legitymację studencką spełniają w życiu każdego studenta niezwykle ważną rolę. Okazuje się, że hologramy te przedłużają ważność dokumentu, który jednocześnie jest potwierdza status studenta. Niemniej jednak te proste naklejki spełniają jeszcze jedną, kluczową rolę. Otóż to właśnie dzięki nim studenci mogą korzystać ze zniżek w komunikacji miejskiej czy też w różnorodnych lokalach gastronomicznych.

Warto jednak wiedzieć, że obecnie hologramy te przybrały wartość kolekcjonerską. Są to niewielkie znaczki o wymiarach 9 mm x 10 mm i pokryte są one specjalną powierzchnią zabezpieczającą. Znajduje się na nich oczywiście znak orła białego, który jednak widoczny jest na naklejce jedynie pod odpowiednim kątem. Kolekcjonerskie hologramy posiadają również laserowo wypaloną datę ważności. Raz przyklejony, nie może być on już oderwany z powierzchni legitymacji. Zabezpieczone one zostały specjalną powłoką nazywaną „plastrem miodu”, który niszczy naklejkę przy każdej próbie jej zerwania. Warto pamiętać, że kolekcjonerskie egzemplarze hologramów przeznaczone są jedynie do prywatnych zbiorów.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Posiadacze pojazdów mechanicznych co roku zobligowani są do wykupowania polis ubezpieczeniowych OC oraz opcjonalnie do wykupu AC aby chronić pojazd przed uszkodzeniami. Polisa ubezpieczeniowa OC oraz opcjonalne AC to koszt nawet kilku tysięcy złotych. Na polskim rynku istnieje bardzo wiele firm ubezpieczeniowych oferujących możliwość ubezpieczenia posiadanego pojazdu. Praktycznie nikt nie jest w stanie sprawdzić osobiście…

    Read more
  • Komornik Warszawa Mokotów

    Komornik – Warszawa Mokotów Komornik Warszawa Mokotów prowadzi szeroki zakres spraw, które wymagają wiedzy z wielu dziedzin prawnych. W pracy komornika sądowego liczy się doświadczenie oraz ciągłe śledzenie nowinek prawnych, aby każda prowadzona sprawa była zakończona sukcesem. W pracy komornika wiele działań dotyczy zadłużeń. Wierzyciele oraz dłużnicy podlegają określonym procedurom, aby w sposób zgodny z…

    Read more