Kasy pancerne

Kasy pancerne i sejfy to nasza ochrona przed włamaniem a co za tym idzie przed utratą naszych dóbr materialnych. Jeżeli mamy wartościowe przedmioty, dokumenty lub przechowujemy w domu określone, wysokie kwoty pieniężne to kasa pancerna jest nam niezbędna.

Dzisiaj na rynku jest spory wybór przeróżnych sejfów, dużych lub małych kas pancernych. Wystarczy tylko określić nasze potrzeby i zakupić dla siebie odpowiedni mebel pancerny.
Wszystkie kasy pancerne produkowane są z jak najlepszych materiałów, posiadają odpowiednie certyfikaty i zabezpieczają doskonale nasze drogocenności. Kasy pancerne są odporne na wszelkiego rodzaju próby włamań. Te odporności włamań określone są kolejnymi klasami, do których przypisywane są dane kasy pancerne. Klas jest od II do IV, każda wyprodukowana kasa pancerna od razu jest klasyfikowana do danej klasy, przez co zaznacza się do jakich wartości jest przeznaczona dana kasa.
Kasy pancerne z przeznaczeniem do przechowywania broni, posiadają certyfikowane zamki w klasie A.
O wartościach przechowywanych w poszczególnych kasach pancernych i o wszelkich potrzebnych normach opisuje rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji z 2010 roku.
W rozporządzeniu tym są zapisy w kasach jakich klas można przechowywać jakie wartości pieniężne. Zaznaczone są tam informacje o lekkich kasach pancernych i ciężkich kasach i sejfach.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Serce na kod PIN

    Pomoc powinna być zjawiskiem bezinteresownym, a zarazem odpowiedzią na ludzką krzywdę. Jak to jednak wygląda w rzeczywistości? Słowo dane przez człowieka przestało mieć jakąkolwiek wartość, a coraz więcej ludzi odnosi się do kwestii pomocy z nieufnością. Wyczuleni na oszustwa i wyłudzenia pieniędzy pod pretekstem skrajnej biedy, pomagamy tylko po surowej weryfikacji problemu. Dziś wszystko musi…

    Read more
  • PIT 2012- Słownik podatkowy

    Terminologia podatkowa jest trudna i nie każdy potrafi się rozeznać we wszystkich fachowych nazwach, a rozliczenia podatkowe tuż tuż. Kolejna odsłona słownika podatkowego pozwoli Ci zrozumieć tajemniczy świat PITów. Podatek liniowy Podatek liniowy to metoda naliczania podatku, w myśl wysokość podatku jest wprost proporcjonalna do wielkości podstawy opodatkowania. Oznacza to, że wartość procentowa, która określa…

    Read more