Pozyczki

Banki gromadzą fundusze, zaciągając pożyczki w Rezerwie Federalnej, innych bankach i korporacjach. Pożyczki z Fed nazywane są kredytami bezpośrednimi (kredytami dyskontowymi}. Banki pożyczają również rezerwy overnight na rynku funduszy federalnych od innych amerykańskich banków i instytucji finansowych. Pożyczki overnight są bankom potrzebne jako uzupełnienie wysokości depozytów utrzymywanych w Rezerwie Federalnej do minimalnego poziomu ustalanego przez Fed. Innym źródłem funduszy pożyczkowych są kredyty udzielane bankom przez ich spółki macierzyste (holdingi bankowe), umowy kredytowe zawierane z przedsiębiorstwami (takie jak np. porozumienia w sprawie odkupu), oraz pożyczki eurodolarowe (depozyty nominowane w dolarach amerykańskich, utrzymywane w bankach zagranicznych lub w zagranicznych oddziałach banków amerykańskich). Z czasem pożyczki stały się istotnym źródłem funduszy bankowych: w 1960 r. stanowiły 2% pasywów bankowych; obecnie ich udział przekracza 25% zobowiązań banków).

about author

admin

related articles

1 Comment

 • Pożyczki, Finanse, biuro księgowe i rachunkowe

  14 lipca 2016 at 00:43

  nowe pożyczki chwilówki online

Popularne teksty:

 • Wzięcie odpowiedniego kredytu z pewnością może być doskonałą propozycją w wielu różnych sytuacjach, bowiem coś takiego nierzadko będzie w stanie dosłownie uratować nas przed dość poważnymi problemami finansowymi. Obecnie na rynku spotkamy się z bardzo szerokim wyborem tego typu rzeczy, zatem na pierwszy rzut oka znalezienie czegoś faktycznie idealnego nie powinno nam sprawić większych problemów….

  Read more
 • Towarzyszyć swoim sportowcom

  Na świecie co roku odbywa się wiele imprez o charakterze sportowym. Obywatele danego kraju w niewielkiej ilości jadą na miejsce imprezy, aby kibicować swoim sportowcom. A co z resztą? Okazuje się, że reszta też chętnie kibicowałaby sportowcom, ale nie mają takiej możliwości. I tu właśnie pojawiają się media, które biorą na swoje barki transmisję wydarzeń….

  Read more