Skup udziałów w nieruchomości za gotówkę

Uciążliwy spadek – sposób na kłopotliwe udziały w nieruchomości
Zwykle spotykana jest sytuacja, gdy nieruchomość posiada jednego właściciela. Jest to najprostsze rozwiązanie w kwestii zarządzania majątkiem. Istnieją jednak bardziej kłopotliwe przypadki, jak współwłasność. Najczęściej powstaje ona w przypadku spadku. Często podział nieruchomości jest niemożliwy, dzierżawa lub wynajem rodzą wiele trudności, ponieważ wymagają zgody wszystkich współwłaścicieli. Natomiast nieruchomość, nawet współdzielona, generuje koszty jak np. utrzymanie jej w odpowiednim stanie czy opłata podatku. Najprostszym i najkorzystniejszym rozwiązaniem jest więc sprzedanie udziału w nieruchomości.
Jednak typowi kupcy także nie patrzą przychylnie na współdzielenie nieruchomości z innymi osobami. Dlatego sprzedaż swoich udziałów może okazać się niezwykle problematyczne dla właściciela. W tej sytuacji ratunkiem okazują się specjalistyczne firmy prowadzące skup udziałów w nieruchomości za gotówkę. Dodatkowo przejmują one na siebie ryzyko trudności odsprzedaży. Zaliczkę właściciel otrzymuje jeszcze przed wizytą u notariusza, natomiast po niej – resztę ceny.
Takie rozwiązanie pozwala pozbyć się kłopotliwej własności i zamienić ją w gotówkę, bez żadnych konsekwencji prawnych czy zarządczych. Jest to więc jeden z najlepszych sposobów na poradzenie sobie z współwłasnością nieruchomości.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Kiedy uczymy się asertywności ? Asertywność jest w życiu bardzo potrzebna. Już od najmłodszych lat wykształcamy w sobie tę umiejętność, często nie zdając sobie z tego sprawy. W początkowym etapie życia asertwyność może się u dziecka przejawić już w relacjach z rówieśnikami. Jeśli dziecko jest wyśmiewane czy niekorzystnie traktowane przez innych, to można bez wątpienia…

    Read more
  • Prawo wielkich liczb

    Matematyczne sformułowanie pewnych prawidłowości występujących w zjawiskach masowych. W indywidualnych przypadkach działanie przyczyn ubocznych zaciemnia wpływ . przyczyn głównych, w dużej masie natomiast działanie przyczyn ubocznych znosi się w większym lub mniejszym stopniu i występuje wyraźnie wpływ przyczyn głównych. W takich przypadkach mówi się, że działa prawo wielkich liczb. Aby w danej zbiorowości działało prawo…

    Read more