Skup udziałów w nieruchomości za gotówkę

Uciążliwy spadek – sposób na kłopotliwe udziały w nieruchomości
Zwykle spotykana jest sytuacja, gdy nieruchomość posiada jednego właściciela. Jest to najprostsze rozwiązanie w kwestii zarządzania majątkiem. Istnieją jednak bardziej kłopotliwe przypadki, jak współwłasność. Najczęściej powstaje ona w przypadku spadku. Często podział nieruchomości jest niemożliwy, dzierżawa lub wynajem rodzą wiele trudności, ponieważ wymagają zgody wszystkich współwłaścicieli. Natomiast nieruchomość, nawet współdzielona, generuje koszty jak np. utrzymanie jej w odpowiednim stanie czy opłata podatku. Najprostszym i najkorzystniejszym rozwiązaniem jest więc sprzedanie udziału w nieruchomości.
Jednak typowi kupcy także nie patrzą przychylnie na współdzielenie nieruchomości z innymi osobami. Dlatego sprzedaż swoich udziałów może okazać się niezwykle problematyczne dla właściciela. W tej sytuacji ratunkiem okazują się specjalistyczne firmy prowadzące skup udziałów w nieruchomości za gotówkę. Dodatkowo przejmują one na siebie ryzyko trudności odsprzedaży. Zaliczkę właściciel otrzymuje jeszcze przed wizytą u notariusza, natomiast po niej – resztę ceny.
Takie rozwiązanie pozwala pozbyć się kłopotliwej własności i zamienić ją w gotówkę, bez żadnych konsekwencji prawnych czy zarządczych. Jest to więc jeden z najlepszych sposobów na poradzenie sobie z współwłasnością nieruchomości.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Biuro ksiegowe UK

    Pragniesz wyjechać do UK? A może już tam wyjechałeś i zastanawiasz się nad tym co można byłoby w tym państwie robić? Wszyscy przecież potrzebujemy pieniędzy, które są niezbędne do życia. Może zamiast pracować u kogoś zdecydujesz się założyć swoją własną działalność? W UK bardzo pozytywnie odbierane są osoby, które są księgowymi pochodzącymi z Polski. Mówi…

    Read more
  • Artykuły BHP sklep internetowy

    Prowadzenie własnej firmy dla wielu jest marzeniem. Często w marzeniach widzimy jedynie plusy własnego biznesu, nie dostrzegając pojawiających się niedogodności. Niestety, nie zawsze jest tak, jak wielu z nas się wydaje, że szef tylko leży na plaży i przegląda wpływy na konto. Prowadzenie interesu wiąże się też z wieloma niedogodnościami i obowiązkami! Jednym z tych…

    Read more