Windykacja sądowa i windykacja polubowna

Windykacja polubowna i Windykacja sądowa

Braki w płatnościach

Prowadząc swoją działalność gospodarczą mamy codziennie do czynienia z naszymi klientami. Sprzedajemy im towary, produkty albo usługi, za które otrzymujemy wynagrodzenie. Poza tym zależy nam na tym, żeby nasi klienci zostali dobrze obsłużeni przez naszych pracowników. Wzorowa obsługa klienta jest gwarancją naszego profesjonalizmu, dobrej opinii oraz rosnącej liczby kolejnych klientów.

Za wykonaną usługę lub za sprzedany towar oczekujemy zapłaty. Transakcja może nastąpić od razu lub w ustalonym przez strony terminie. Jeżeli należność ma zostać uregulowana później, to najczęściej na podstawie wystawionej faktury VAT. Niestety zdarza się, że nasi klienci nie płacą w umówionych terminach i musimy się przypominać z informacją o nieopłaconych fakturach. W najgorszych przypadkach klienci nie płacą, mimo licznym przypomnieniom i wezwaniom.

W przypadku, gdy klient zalegający nam z płatnościami ma trudną sytuację finansową to istnieje możliwość zastosowania łagodniejszej metody, jaką jest windykacja polubowna. Jeśli jednak jest szansa na odzyskanie pełnej należności to pomoże nam w tym windykacja sądowa. Należy tylko złożyć wniosek w odpowiednim Sądzie Rejonowym albo Okręgowym.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Karta klienta

    Karta klienta Założenie własnej działalności niewątpliwie niesie za sobą pewne ryzyko, z jakim każdy powinien się liczyć. Prawda jest taka, że trzeba być bardzo dobrym przedsiębiorcą, żeby utrzymać się na rynku. Konieczne jest posiadanie pewnej koncepcji. Chodzi nie tylko o to, żeby zdobyć klientów, ale również o to, żeby ich przy sobie zatrzymać i tym…

    Read more
  • Serce na kod PIN

    Pomoc powinna być zjawiskiem bezinteresownym, a zarazem odpowiedzią na ludzką krzywdę. Jak to jednak wygląda w rzeczywistości? Słowo dane przez człowieka przestało mieć jakąkolwiek wartość, a coraz więcej ludzi odnosi się do kwestii pomocy z nieufnością. Wyczuleni na oszustwa i wyłudzenia pieniędzy pod pretekstem skrajnej biedy, pomagamy tylko po surowej weryfikacji problemu. Dziś wszystko musi…

    Read more