Kilka sposobów jak rozliczyć PIT 37

Deklaracje PIT 37 coraz częściej wypełniane są za pomocą programów do wypełnienia PITów. Czyżby nadchodził zmierzch tradycyjnych form rozliczania deklaracji podatkowych?

Nowe metody rozliczenia PIT 37 a system e-deklaracji
Przed 2008 rokiem wszystkie PITy 37 trzeba było składać osobiście w Urzędach Skarbowych. Dopiero wprowadzenie przez Ministerstwo Finansów systemu e-deklaracji pozwoliło podatnikom wykorzystać Internet do rozliczenia PITów. Od tamtej pory podatnicy zyskali alternatywne sposoby na wypełnienie i wysłanie PITów.

Poniżej przedstawione zostały 3 sposoby jak wypełnić PIT 37:

1. Program do wypełnienia PITów
PIT 37 Program jest narzędziem, które wszystkie obliczenia wykonuje za podatnika.
Program PIT 37
• posiada możliwość wysłania PIT 37 przez Internet do Urzędu Skarbowego
• jest dostępny za darmo
• automatycznie uzupełnia wymagane rubryki w formularzu
• posiada kalkulator PIT

2. Aktywny formularz PIT 37
To wniosek, który przypomina nieco arkusz kalkulacyjny. Aktywny formularz PIT 37 posiada kalkulator, który automatycznie przelicza dane i wpisuje je we właściwe rubryki formularza. Wypełniony formularz PIT należy wydrukować i zanieść do Urzędu Skarbowego.

3. Tradycyjna forma wypełniania PIT 37
Nadal najpopularniejsza forma wypełniania wniosków PIT. Podatnik samodzielnie oblicza i wypełnia swój PIT 37. Często jednak zleca się to zadanie księgowym. Po PIT 37 Formularz nie trzeba udawać się do Urzędu Skarbowego. Wystarczy pobrać go z Internetu. Druk PIT 37 dostępny jest za darmo.

Popularność programu do rozliczania PITów
Coraz więcej podatników korzysta z programów do rozliczenia PIT i wysyła wnioski drogą elektroniczną. W ubiegłym roku PIT przez Internet przesłało ponad 1 milion podatników. Ministerstwo Finansów przewiduje, że ta liczba będzie wzrastać.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Grupa zakupowa gazu

    W drugiej połowie roku 2014 liberalizacja rynku gazu ziemnego pozwoliła na uwolnienie od monopolisty, jakim była firma PGNiG dając tym samym przedsiębiorcom „wolną rękę” w wyborze dostawcy oferującego najlepsze warunki cenowe. Ma to kolosalne znaczenie dla polskiej gospodarki, a zwłaszcza dla firm zużywających ogromne ilości błękitnego paliwa, gdyż to posunięcie stworzyło możliwość na generowanie znaczących…

    Read more
  • Windykacja polubowna i Windykacja sądowa Braki w płatnościach Prowadząc swoją działalność gospodarczą mamy codziennie do czynienia z naszymi klientami. Sprzedajemy im towary, produkty albo usługi, za które otrzymujemy wynagrodzenie. Poza tym zależy nam na tym, żeby nasi klienci zostali dobrze obsłużeni przez naszych pracowników. Wzorowa obsługa klienta jest gwarancją naszego profesjonalizmu, dobrej opinii oraz rosnącej…

    Read more