Kilka sposobów jak rozliczyć PIT 37

Deklaracje PIT 37 coraz częściej wypełniane są za pomocą programów do wypełnienia PITów. Czyżby nadchodził zmierzch tradycyjnych form rozliczania deklaracji podatkowych?

Nowe metody rozliczenia PIT 37 a system e-deklaracji
Przed 2008 rokiem wszystkie PITy 37 trzeba było składać osobiście w Urzędach Skarbowych. Dopiero wprowadzenie przez Ministerstwo Finansów systemu e-deklaracji pozwoliło podatnikom wykorzystać Internet do rozliczenia PITów. Od tamtej pory podatnicy zyskali alternatywne sposoby na wypełnienie i wysłanie PITów.

Poniżej przedstawione zostały 3 sposoby jak wypełnić PIT 37:

1. Program do wypełnienia PITów
PIT 37 Program jest narzędziem, które wszystkie obliczenia wykonuje za podatnika.
Program PIT 37
• posiada możliwość wysłania PIT 37 przez Internet do Urzędu Skarbowego
• jest dostępny za darmo
• automatycznie uzupełnia wymagane rubryki w formularzu
• posiada kalkulator PIT

2. Aktywny formularz PIT 37
To wniosek, który przypomina nieco arkusz kalkulacyjny. Aktywny formularz PIT 37 posiada kalkulator, który automatycznie przelicza dane i wpisuje je we właściwe rubryki formularza. Wypełniony formularz PIT należy wydrukować i zanieść do Urzędu Skarbowego.

3. Tradycyjna forma wypełniania PIT 37
Nadal najpopularniejsza forma wypełniania wniosków PIT. Podatnik samodzielnie oblicza i wypełnia swój PIT 37. Często jednak zleca się to zadanie księgowym. Po PIT 37 Formularz nie trzeba udawać się do Urzędu Skarbowego. Wystarczy pobrać go z Internetu. Druk PIT 37 dostępny jest za darmo.

Popularność programu do rozliczania PITów
Coraz więcej podatników korzysta z programów do rozliczenia PIT i wysyła wnioski drogą elektroniczną. W ubiegłym roku PIT przez Internet przesłało ponad 1 milion podatników. Ministerstwo Finansów przewiduje, że ta liczba będzie wzrastać.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Outsourcing it Warszawa

    Outsourcing it Warszawa to niezwykle dogodne rozwiązanie dla firm, które nie posiadają zasobów zorientowanych na zarządzanie systemem informatycznym firmy. Najlepiej bowiem postąpić w myśl zasady, że Jeśli jest coś, czego nie potrafimy zrobić wydajniej, taniej i lepiej niż konkurenci, nie ma sensu, żebyśmy to robili i powinniśmy zatrudnić do wykonania tej pracy kogoś, kto zrobi…

    Read more
  • Radca prawny Bielawa

    Radca prawny w Bielawie Pomoc prawna to jedna z tych rodzajów pomocy, która jest profesją zaufania publicznego. Wielu ludzi, którzy decydują się na wykonywanie tego rodzaju pracy nie tylko zarabiają pieniądze robiąc to, na czym dobrze się znają, ale przede wszystkim pomagają swoim klientom. Ta kwestia powinna być najważniejsza, jeśli marzy nam się praca w…

    Read more