Kilka sposobów jak rozliczyć PIT 37

Deklaracje PIT 37 coraz częściej wypełniane są za pomocą programów do wypełnienia PITów. Czyżby nadchodził zmierzch tradycyjnych form rozliczania deklaracji podatkowych?

Nowe metody rozliczenia PIT 37 a system e-deklaracji
Przed 2008 rokiem wszystkie PITy 37 trzeba było składać osobiście w Urzędach Skarbowych. Dopiero wprowadzenie przez Ministerstwo Finansów systemu e-deklaracji pozwoliło podatnikom wykorzystać Internet do rozliczenia PITów. Od tamtej pory podatnicy zyskali alternatywne sposoby na wypełnienie i wysłanie PITów.

Poniżej przedstawione zostały 3 sposoby jak wypełnić PIT 37:

1. Program do wypełnienia PITów
PIT 37 Program jest narzędziem, które wszystkie obliczenia wykonuje za podatnika.
Program PIT 37
• posiada możliwość wysłania PIT 37 przez Internet do Urzędu Skarbowego
• jest dostępny za darmo
• automatycznie uzupełnia wymagane rubryki w formularzu
• posiada kalkulator PIT

2. Aktywny formularz PIT 37
To wniosek, który przypomina nieco arkusz kalkulacyjny. Aktywny formularz PIT 37 posiada kalkulator, który automatycznie przelicza dane i wpisuje je we właściwe rubryki formularza. Wypełniony formularz PIT należy wydrukować i zanieść do Urzędu Skarbowego.

3. Tradycyjna forma wypełniania PIT 37
Nadal najpopularniejsza forma wypełniania wniosków PIT. Podatnik samodzielnie oblicza i wypełnia swój PIT 37. Często jednak zleca się to zadanie księgowym. Po PIT 37 Formularz nie trzeba udawać się do Urzędu Skarbowego. Wystarczy pobrać go z Internetu. Druk PIT 37 dostępny jest za darmo.

Popularność programu do rozliczania PITów
Coraz więcej podatników korzysta z programów do rozliczenia PIT i wysyła wnioski drogą elektroniczną. W ubiegłym roku PIT przez Internet przesłało ponad 1 milion podatników. Ministerstwo Finansów przewiduje, że ta liczba będzie wzrastać.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Poziom zatrudnienia

    Jakkolwiek jest oczywiste, że wysoki poziom zatrudnienia jest bardzo pożądany, pozostaje pytanie, jak wysoki powinien być. W którym momencie moglibyśmy powiedzieć, że gospodarka osiągnęła stan pełnego zatrudnienia? Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że pełne zatrudnienie następuje wówczas, kiedy ani jeden pracownik nie jest pozbawiony zatrudnienia, to znaczy, kiedy bezrobocie jest równe zeru. Definicja…

    Read more
  • Po co stosować hologramy na legitymację studencką? Każdy student z pewnością nieraz zetknął się z tematem hologramów, czyli naklejek, które przykleja się na studencką legitymację. Jednak po co je zbierać? Hologramy na legitymację studencką spełniają w życiu każdego studenta niezwykle ważną rolę. Okazuje się, że hologramy te przedłużają ważność dokumentu, który jednocześnie jest potwierdza status…

    Read more